Draugiem say   Paziņo citiem!

PAR KATANU

"Katanas ieceļotāji" ir galda spēle visai ģimenei ar visiem galda spēles labumiem – metamajiem kauliņiem, koka figūriņām, spēļu kārtīm un spēles karti. Lai arī internetā ir pieejama "Katanas ieceļotāju" virtuālā versija, nenoliedzami, ka dzīvē spēlēt to ir daudz patīkamāk. Pie spēles galda, uz kura klāta "Katanas ieceļotāju" karte, omulīgi var sasēsties gan jauni, gan veci spēlētāji.

Spēli ir izdomājis vācietis Klauss Toibers 1995. gadā, un tā jau ir ieguvusi popularitāti visā pasaulē; tieši tāpēc notiek arī čempionāti - gan pasaules, gan valstu robežās. Starp citu, latvietis Arnis Buka 2007. gadā ieguva Pasaules čempiona titulu!

"Katanas ieceļotāji" ir pasaulē pazīstamās vācu spēles "Die Siedler von Catan" adaptēta versija, kas ir pilnībā lokalizēta latviešu un krievu valodā.

Katana ir senās kartēs minēta teiksmaina zeme. Spēles dalībnieki ir kolonizatori, kas pēc ilgstošiem meklējumiem ir atraduši šo auglīgo zemi un apmetas tur uz dzīvošanu, dibinot tur katrs savu pavalsti. Zeme sastāv no piecu dažādu veidu apvidiem, kas katrs ražo sava veida izejmateriālu.

Spēles gaitā dalībnieki iegūst vērtīgos izejmateriālus, lai varētu ar tiem tirgoties un par tiem uzbūvēt savas pavalsts ceļus, ciematus un pilsētas. Izejmateriālu ieguve ir atkarīga no tā, kur katrs dalībnieks ir pamanījies uzbūvēt savus ciematus, un tā, kādu skaitli uzmet ar diviem metamajiem kauliņiem.

Pirmais spēlētājs, kurš sakrājis desmit uzvaras punktus, ir spēles uzvarētājs - Katanas valdnieks! Punkti tiek doti par uzbūvētajiem ciematiem, pilsētām un īpašiem nopelniem. Viena no spēles jaukākajām iezīmēm ir tieši tirdzniecība starp spēles dalībniekiem. Spēles gaitā nereti viens spēlētājs iegūst viena veida izejmateriālus, bet cits - cita veida. Lai viņi abi varētu attīstīties, viņiem ir savā starpā jāmainās ar iegūtajiem labumiem. Lai pārliecinātu pretinieku mainīties, lietā nāks tirgoņa talants. Jūs atklāsiet, ka nemaz neesat tik slikts aktieris - spēle ātri vien ieraus jūs senatnīgajā piedzīvojumu stāstā.

Svarīgi ievērot, ka spēles laukums ir mainīgs - tas sastāv no maziem, sešstūrainiem segmentiem, kurus kopā apvienojot, mēs iegūstam Katanas salu un jūru ap to. Tā kā katru reizi šis savienojums izdosies savādāks, arī spēles gars katru reizi būs citāds. Tas neļaus spēlei kļūt garlaicīgai, jo mainīgais laukums garantē, ka neviena spēles partija neatkārtosies.

Tā kā šī nav nedz klasiska erudīcijas spēle, nedz arī šeit ir nepieciešamas kādas specifiskas zināšanas, spēlētāju loks tai ir visai plašs. Oficiālais vecums ir, sākot no 10 gadiem, lai gan ir dzirdēts, ka spēlējot arī 8-gadīgi bērni. Tomēr šiem skaitļiem nevajadzētu tevi maldināt, liekot domāt, ka šī ir bērnu spēle. Aktīvā pieaugušo sabiedrībā spēles tirgošanās un stratēģijas aspekti iegūst pavisam citu tvērienu, pārvēršot spēlē pavadītās stundas par intensīvu sacensību.

Protams, to var iegādāties Centa Ūbeles veikalos, bet vislabāk to darīt Prāta spēļu veikalā "Ludo", jo te laipni atbildēs uz visiem interesējošiem jautājumiem. Veikals atrodas Rīgā, K. Barona ielā 97.

Resursi internetā

Katanas Ieceļotāji videopamācība 1. no 3
Katanas Ieceļotāji videopamācība 2. no 3
Katanas Ieceļotāji videopamācība 3. no 3